PPB2008

W sezonie 2008 BSP zorganizowało 2 edycje Pucharu Beskidów. Pierwsza z edycji Pucharu Beskidów 2008 była zaliczana do Polskiej Ligi Paralotniowej 2008.

I Edycja Pucharu Beskidów (28-29 czerwca 2008r.)1 dzień (28.06.2008r.):

Poranek przywitał nas piękną słoneczną pogodą, jednak prognozy były niepewne. Biuro zawodów zorganizowaliśmy w Szczyrku w szkole paralotniowej BESKID PARAGLIDING Tomka Zarzeckiego (dziękujemy za udostępnienie sali). Jednak prognozy i raport ze szczytu Skrzycznego przekonują nas o przeniesieniu imprezy na Górę Żar. Na starcie wieje około 3-4m/s z W, z odchyłkami NW. Decydujemy się na konkurencje Speed Run, w której liczy się indywidualny czas na mecie. Start Żar (S02) następnie punkt Ślemień (P30) i lądowanie w okolicach Suchej Beskidzkiej (P31), długość trasy (28,7km). Najszybszy tego dnia okazał się Sławomir Kędziak z Rohacka Team, który przeleciał trasę w niecałe 40min! Drugi czas na mecie uzyskał Zbigniew Gotkiewicz z czasem gorszym zaledwie o 66 sekund. Trzeci na mecie Jacek Waksmundzki. Na mecie lądowało 5 zawodników, Gratulujemy! Podwójne gratulacje dla Jacka, który w tym dniu zaliczając metę poleciał dalej uzyskując wynik 104km!

2 dzień (29.06.2008r.):
Dzień bardzo podobny do poprzedniego, znowu jesteśmy zmuszeni przenieść start na Górę Żar. Na startowisku okazuję się, że wiatr jest silniejszy niż poprzedniego dnia, chcemy rozłożyć jakąś krótką, realną trasę obszarową zamkniętą. Razem z bardzo optymistyczną trasą pojawiają się chmury które budzą pewien niepokój na startowisku, po pewnym czasie jesteśmy zmuszeni wstrzymać konkurencje, a ostatecznie około godziny 15 odwołujemy ją. Chwilę później zaczyna padać deszcz, po 15min wychodzi słońce i możemy zlecieć na lądowisko. Niestety pogoda nie dopisała, a miało być tak pięknie… Wyniki po I Edycji Pucharu Beskidów 2008 oraz drugiej edycji Polskiej Ligi Paralotniowej obok.
WYNIKI PO I EDYCJI PUCHARU BESKIDÓW

Klasyfikacja Ogólna

Klasyfikacja Sportowa

Klasyfikacja Rekreacyjna

Klasyfikacja Kobiet

Klasyfikacja Drużynowa